Společnost pro kreativitu ve vzdělávání startuje projekt TÝKA SA NÁS TO / TÝKÁ SE NÁS TO

„Baví Tě hip-hop, slam poetry nebo graffiti? Chtěl/a bys spolupracovat s nezávislými umělci? Zajímá Tě angažované umění? Vnímáš ve svém okolí diskriminaci nebo bezpráví? Setkáváš se s problémy, které jsou zdánlivě neřešitelné? Chceš zjistit, jak můžeš i Ty přispět k jejich řešení? Dokážeš vyjádřit svůj názor? Anebo máš nápad na změnu?“  

Jestli jsi na některou z uvedených otázek odpověděl/a kladně, máš jedinečnou příležitost!

Pražská Společnost pro kreativitu ve vzdělávání a Studio Citadela právě rozbíhají ve spolupráci s kulturními centry Záhrada a Tabačka v Banské Bystrici a Košicích tvůrčí projekt s názvem TÝKÁ SE NÁS TO / TÝKA SA NÁS TO! Jde o projekt tzv. mládežnické demokracie podpořený z evropského programu Mládež v akci, do kterého budou zapojené 4 skupiny mladých lidí z Čech a Slovenska. Každá ze skupin si zvolí svoje živá témata na lokální úrovni, zmapuje je a následne zpracuje pod vedením lektorů a tvůrců z jednotlivých workshopů z oblasti hip-hop, street art/graffiti nebo slam poetry.

Chceme touto cestou nabídnout mladým lidem, které zajímá umění ve veřejném prostoru, možnost angažovat se pro změny v jejich okolí. Projekt probíhá ve spolupráci s uznávanými umělci, odborníky na dané téma i zástupci místní samosprávy. Mezi klíčové aktivity patří vedle vlastní tvorby především veřejné diskuse, mezinárodní setkání mládeže, prezentace výstupů z workshopů a závěrečný tour festival v Praze, Košicích a Banské Bystrici v červnu 2014.

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání adresuje tuto výzvu mladým
lidem ve věku 15 až 25 let z Prahy a okolí, kteří mají dojem, že se jich náš
projekt týká a rádi by se do něj zapojili. Všechny informace potřebné
k přihlášení najdete na facebooku a webstránkách zapojených organizací.
Stačí vyplnit online formulář a my vás pozveme na prvé setkání v květnu
t.r.

Link na přihlašovací formulář: http://bit.ly/16NJUMe

Facebook fanpage: Týká se nás to / Týka sa nás to

www.crea-edu.cz / www.studiocitadela.cz / www.zahradacnk.sk / ww.tabacka.sk