Mezinárodní setkání mladých lidí v Košicích očima jáchymovské partičky

Přečtěte si reportáž o výletu žáků ze školy v Jáchymově do Košic. :)


Slovensko

Dne 21. 3. 2014 se skupina žáků z 9. třídy (Lucie Lichtenbergová, Jana Novotná, David Gala, Miloslav Albrecht) v doprovodu pana Lichtenberga vydala do Slovenských Košic. Vydali jsme se do Košic nočním lůžkovým vlakem, cesta trvala 16 hodin z důvodu dvouhodinového zpoždění.

Po příjezdu jsme se ubytovali v hotelu a poté jsme se vypravili do kulturního střediska Tabačka. Tam jsme představili naši píseň „Naše město“, která sklidila velký potlesk.

Tour the Košice“ - Po obědě, který jsme měli zajištěný ve zdejší restauraci „Piano“, jsme se rozdělili na 5 skupin a každá skupina poznávala části města Košice i její historií. Hra trvala přibližně 4 hodiny a ušli jsme kolem 8 kilometrů.

Hned po večeři, která byla zajištěna v té samé restauraci, jsme odešli do hotelu a „padli“ jsme vyčerpáním. Ráno jsme se probudili čilí a plní energie.

Na snídani pro nás byl připravený piknik s různými pochoutkami a bylo to připravené záměrně, abychom se stihli rozloučit, protože každé skupině jel vlak v jinou hodinu a my jsme jeli jako jediní domů až v 18:00.
Náš pozdní odjezd vedl k tomu, abychom navštívili Aupark Košice a také McDonald’s.

Cestu zpět jsme skoro celou prospali a snili o tom, že tahle samá parta, která jela tento víkend, pojede i příště :)

Celý víkend jsme zhodnotili jako povedený, plný legrace a krásných zážitků.

Chceme tímto poděkovat panu Lichtenbergovi, že si naši partu vzal na starost. Jsme velmi rádi, že jste s námi jel a umožnil nám krásné zážitky :)

Jana Novotná