Tanec Praha dětem 2014

Přijďte si poslechnout prezentaci k projektu Kreativní partnerství pro rovné příležitosti v rámci Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2014, která se uskuteční 29.5. od 18:00 v divadle PONEC. Můřete se těšit na představení výstupů pololetní spolupráce třídy 2.A ZŠ Na Beránku v Praze 12 s tanečnicemi Bárou Látalovou a Janou Novorytovou a výstupy projektu sedmé třídy Montessori programu ZŠ Na Beránku v Praze 12 spolupracující s Evou Čechovou, která se věnuje divadelní improvizaci, storytellingu a autorskému divadlu.

Třída 2.A se věnovala oblasti Člověk a svět a práce probíhala v předmětech český jazyk, tělesná výchova a prvouka. Zaměřila se na téma času a lidského těla a mezi hlavní cíle projektu patřilo vedle efektivního učení také zvýšení sebevědomí žáků, zlepšení jejich schopnosti se otevřít-projevit-předvést-prezentovat a zlepšení vztahů mezi dětmi.

Sedmá třída se zaměřila na rozvoj sociálních kompetencí žáků, zlepšení schopností žáků veřejně vystupovat, prohloubit dobré vztah žáků ve třídě a vést je k zodpovědnosti za své učení. Projekt probíhal v předmětech výtvarná výchova, občanská výchova, informační a komunikační výchova a výstupem projektu je divadelní představení.

Dále se můžete zúčastnit veřejné diskuze, na které se představí Marianna Sršňová, ředitelka Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání, a Paul Collard, ředitel organizace Creativity, Culture and Education. Diskuse navazuje na představení výstupů třídních projektů blíže představuje průběh spolupráce umělců s učiteli v tomto projektu a jeho dopady na žáky.

Akce proběhne ve dnech 26.5. - 1.6. Celý program najdete zde.

Logo OPPA

Evropský sociální fond Praha a EU – Investujeme do vaší budoucnosti

Termín 
Čtvrtek, Květen 29, 2014 - 18:00
Místo 
PONEC - divadlo pro tanec, Husitská 899/24a, 130 00 Praha 3-Žižkov