Pozvánka na Mezinárodní fórum umělců, 22.-24.5. ve Vilniusu

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání nabízí 2 umělcům možnost bezplatné účasti na Mezinárodním Fóru umělců, kteří se angažují v různorodých vzdělávacích aktivitách “International Creative Practitioners Forum”. Fórum se bude konat 22.-24.5. ve Vilniusu.

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání (www.crea-edu.cz) je jednou ze zakládajících organizací mezinárodní sítě International Creative Education Network (ICEnet). Mezi další zakládající členy patří Creativity, Culture and Education (Velká Británie),  Cultuur-Ondernemen (Nizozemsko), Den Kulturelle Skolesekken (Norsko), Drömmarnas Hus (Švédsko), Interacta (Chorvatsko), Ugdymo plėtotės centras (Litva), Vitamine C (Belgie), Tárki-Tudok (Maďarsko).  Květnové fórum je zahajovací akcí této mezinárodní sítě (včetně komunitní on-line sítě pro umělce), která ma za cíl propojovat umělce působící v různých vzdělávacích aktivitách napříč Evropou. Cílem fóra je představit ICEnet, ale zejména zahájit intenzivní sdílení zkušeností, nápadů a praxe mezi evropskými umělci, kteří se angažují v různých vzdělávacích aktivitách.

Fórum je příležitostí pro sdílení zkušeností, inspirativní setkání a obohacení vlastní umělecké i vzdělávací praxe. Budete mít možnost setkat se zde s evropskými umělci, kteří využívají umění v práci v komunitách, na školách, ve vzdělávání dospělých, nebo znevýhodněných skupin, apod. Kromě úvodních přednášek je Fórum koncipováno především interaktivně a nabízí výběr různorodých workshopů.

2 umělcům nabízíme možnost účasti zdarma, včetně uhrazení cestovních nákladů a nákladů za ubytování.

Podmínkou pro účast na Fóru je:

·        dobrá znalost angličtiny,

·        zájem o vzdělávací přesah umění,

·        při výběru upřednostníme výtvarného
umělce/umělkyni, který/á se ve spolupráci s našimi vzdělávacími experty bude
podílet na realizaci interaktivního workshopu k využívání  výtvarného umění v multikulturní výchově.

Více informací o fóru naleznete níže.

V případě Vašeho zájmu o bližší informace a o účast na fóru, prosím, kontaktujte Mariannu Sršňovou, e-mail: marianna.srsnova@crea-edu.cz, tel.: 776 24 84 25 nejpozději do 7.4.2013.

Termín 
Středa, Květen 22, 2013 - 14:00
Místo 
Vilnius, Estonsko