Kulatý stůl k projektu TRaCKSforA

Srdečně Vás zveme ke kulatému stolu na téma: Jaké zkušenosti, znalosti, schopnosti a dovednosti potřebují umělci pro efektivní práci na školách a při vzdělávání zaměřeném na rozvoj klíčových kompetencí a kreativity žáků?

Kulatý stůl se koná v rámci mezinárodního projektu “Vzdělávací požadavky a klíčové kompetence umělců působících v širších kontextech”. Projekt rozvíjí spolupráci evropských partnerů s cílem vytvořit Autoevaluační kompetenční rámec pro umělce, kteří pracují jako odborníci v různých organizacích, institucích a společenských oblastech (jako například školy, komunitní centra, mládežnická centra, kulturní domy, apod.). Umělci se stále více uplatňují jako školitelé, inovátoři či iniciátoři komunitního rozvoje. V mnoha zemích EU však pro ně neexistuje adekvátní nabídka odborného vzdělávání a příležitostí pro profesní rozvoj. Proto je cílem projektu vytvořit nástroj - autoevaluační kompetenční rámec, který přesně definuje ty odborné znalosti, schopnosti a dovednosti, které umělci potřebují rozvíjet, aby mohli úspěšně pracovat ve společenských oblastech a rozvíjet klíčové kompetence osob, s nimiž pracují.

V rámci kulatého stolu se setkají zástupci evropských organizací zapojených do projektu a do mezinárodní sítě kreativního vzdělávání ICEnet (http://icenet.ning.com/) i odborníci, vzdělavatelé a umělci z České republiky, aby diskutovali o potřebných zkušenostech, znalostech, dovednostech a schopnostech, které jsou pro umělce a jejich práci ve vzdělávání zásadní.

Organizační informace:
Prosíme o potvrzení Vaší účasti na kulatém stolu do 4. dubna 2014 na e-mail: marianna.srsnova@crea-edu.cz. Prosíme Vás zároveň o upřesnění, zda potřebujete zajistit tlumočení z anglického jazyka.

Program:
12.50 – 13.00 Registrace účastníků

13.00 – 13.15 Zahájení kulatého stolu - uvítání účastníků, představení projektu “Vzdělávací požadavky a klíčové kompetence umělců působících v širších kontextech” a rámce diskuse, představení mezinárodních hostů a účastníků diskuse (Marianna Sršňová, Společnost pro kreativitu ve vzdělávání, o.p.s.)

13.15 – 14.15 Představení zkušeností s programem „Kreativní partnerství“ na školách v Norsku a v Litvě a požadavků na kompetence umělců, kteří v programu pracují (Vivian Haverstadlokken – Oppland Fylkeskommune– Norsko, Milda Laužikaitė – Education Development Centre, Kūrybinės partnerystės – Litva)

14.15 – 14.35 Prostor pro dotazy

14.35 – 15.35 Diskuse k tématu: Jaké znalosti, zkušenosti, schopnosti a dovednosti potřebují umělci pro práci ve vzdělávání, aby rozvíjeli kreativitu a klíčové kompetence žáků?

15.35 – 16.00 Vyhodnocení diskuse a ukončení kulatého stolu

V případě dotazů se neváhejte obrátit na Mariannu Sršňovou, ředitelku Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání, tel: 776 24 84 25, marianna.srsnova@crea-edu.cz.

Těšíme se na Vaši účast!

Termín 
Čtvrtek, Duben 10, 2014 - 14:00
Místo 
přednáškový sál DOXu – Centra současného umění, Poupětova 1, Praha 7