Zajímavosti

Mnoho organizací, škol, umělců a dětí se podílí na různých aktivitách, ze kterých vznikají zajímavé výstupy. Zde jsme pro Vás sesbírali zajímavosti z přednášek, projektů, konferencí a jiných akcí, které se točí kolem tématu kreativity a vzdělávání a stojí za pozornost.

Paul Collard: Vzdělávání potřebuje umělce

Paul Collard, výkonný ředitel Creativity, Culture and Education, významné neziskové organizace působící mezinárodně v oblasti kreativity ve vzdělávání a podpory umělců ve vzdělávání, vysvětluje v tomto krátkém videu, proč je kreativita ve vzdělávání důležitá a jakou roli mají umělci ve vzdělávání. Taktéž představuje nejnovější iniciativu na podporu umělců a sdílení jejich praxe v mezinárodním měřítku ICEnet
http://youtu.be/i7RDcp6A6Oo

Ken Robinson: Škola zabíjí kreativitu

Sir Ken Robinson o tom, jak škola zabíjí kreativitu dětí. Notoricky známá přednáška na TED.com, kterou ale kvůli její aktuálnosti, pojmenování důležitých aspektů souvisejících se vzděláváním a kreativitou a brilantnímu provedení stojí za to vidět znova:

Znovu-objevení školy – prezentace na TED.com o naléhavých otázkách vzdělávání

TED.com skupina Re-imagining school (Znovu objevení školy) nabízí inspirativní i provokativní přednášky 12ti osobností na téma škola v 21. století. Kreativita a role umění a kreativity ve vzdělávání patří také mezi horká témata, úroveň a zajímavost přednášek je velice vysoká, proto Vám vřele doporučujeme vzhlédnout tato videa:
http://www.ted.com/playlists/24/re_imagining_school.html

Fantasy film natočený dětmi – Deminas revenge

Jako další zajímavost pro Vás máme odkaz na fantasy film natočený dětmi ze Švédského Malmo ve spolupráci s umělci za podpory organizace Drommarnashus. K filmu jsou k dispozici anglické titulky (zapínají se přes funkci „Captions“). Přejeme Vám dobrou zábavu!
http://www.youtube.com/watch?v=jt6_zzjA5D4&feature=share&list=PLO7rm7nCJ...

Expanding Learning Opportunities

Velmi inspirativní video vytvořené nadací Colorado Legacy, které mluví o tom, že je třeba podnítit v dětech kreativitu, pomoct jim překonat strach z inovací a celkově změnit vzdělávací systém.