9.B - Od Švejka až po Hobita aneb hrátky s literaturou 20. století

Učitel 
Iva Germušková

Zkušenost s projektem mi přinese posun nejen v oblasti kreativity, ale poznám nové lidi, způsoby myšlení a rozšířím si repertoár výukových metod.

Umělec 
Tereza Švecová

herečka, novinářka, pořadatelka kulturních akcí, studuje autorské divadlo
Očekávám rozšíření obzorů, zajímavé impulzy od žáků. Zajímavou a přínosnou zkušeností bude i to, že se objevím na druhé straně kamery (kamera, střih).

Konzultant 
Monika Novák Šubrtová

výtvarnice a interiérová designérka
Učíme se poznávat sami sebe i okolní svět z předaných informací ve škole, rodině, z knih, z prožitků, z našich činů, z životních situací... Učíme se celý život, tak proč to nedělat kreativně.

Žáci 

9.B

Popis projektu 

Projekt bude probírat látku z českého jazyka a literatury prostřednictvím vytváření videí a klipů.
Třída bude zpracovávat témata z literatury. Žáci budou ve spolupráci s Terezou Švecovou – herečkou a novinářkou - vytvářet videoklipy k písním skupiny HM…, budou vytvářet videa s hereckými improvizacemi (na téma kdyby postava byla youtuber), budou vytvářet profily na sociálních sítích podle postav z knih a podle autorů. Cílem je posílení komunikace a využita bude také záliba žáků ve vyhledávání zajímavého virtuálního obsahu. Projekt podpoří stmelení kolektivu, schopnost samostatně přemýšlet, logicky pracovat s informacemi a pracovat s porozuměním úkolů.
Literární témata budou zpracovávána prostřednictvím tvorby klipů - např. k písním skupiny HM…, vytváření videí na téma - kdyby byla postava youtuber, herecké improvizace, vytváření profilů na soc. sítí - podle postav z knih a autorů. 2. pol. - příprava autorského divadla