2.NS - VIDEOBLOG

Učitel 
Vojtěch Wagner

Očekávám nový pohled na možnosti práce ve třídě a rozšíření obzorů díky zapojení kreativních metod práce s tělem, hlasem či novými technologiemi - což bude inspirující.

Umělec 
Matěj Smetana a Romana Packová

animace, video, sochařství/herectví, fyzické divadlo, současný tanec
Matěj: očekávám vzájemné tvůrčí obohacení díky práci s dospělými/téměř dospělými lidmi v kontextu participativního umění, kterému jsem se dosud neměl možnost věnovat.
Romana: Věřím, že spolupráce s mladými lidmi mi dodá nové inspirace, které se projeví v mé umělecké praxi. Očekávám především nové nápady na práci s tělem a témata, se kterými bych mohla dále pracovat.

Konzultant 
Michaela Kuříková

grafička
Projekty Kreativního partnerství opravdu fungují na partnerské rovině - žáci, učitelé i umělci se učí jeden od druhého a obohacují se navzájem - a to vše prostřednictvím umění .. paráda!

Žáci 

2.NS - obor nástrojař

Popis projektu 

Projekt se bude zabývat tématy odborného výcviku, technické dokumentace a matematiky prostřednictvím práce s novými technologiemi – video, herectví, fyzického divadla. Třída bude spolupracovat s Matějem Smetanou (animace, video, sochařství), s Romanou Packovou (herectví, fyzické divadlo a současný tanec).
Studenti budou mimo jiné natáčet zábavná výuková videa – tutoriály, jejichž náplní budou matematické funkce. Prostřednictvím zajímavých technik vytvoří vlastní videoklip. Témata z oblasti komunikace ale především z geometrie uchopí prostřednictvím choreografie. Vytvářená videa budou umístěny na vlastním youtube kanále a ve spojení s živou performance budou promítání v prostoru mimo školu.
Cílem projektu je rozvoj zdravého sebevědomí, schopnosti individuálního projevu, zodpovědnosti a především matematické gramotnosti a provázání matematických dovedností s praxí. Projekt cílí také na rozvoj matematické představivosti.
Závěrečným výstupem projektu bude i mimoškolní projekce videí ve spojení s živou performance.